GÜL DELEMEN

EĞİTİM:

Bilkent Üniversitesi, Ankara, Türkiye (1988 -1991)

Tulane Üniversitesi, New Orleans, U.S.A. (1995)

IMOGA – İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi – Baskı Sertifikası (2008)

Işık Üniversitesi, İstanbul, Güzel Sanatlar – Görsel Sanatlar Bölümü (2008 -2012) – (Görsel Sanatlar bölüm ikincisi- 3.62)

Işık Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü – Sanat Kuramı ve Eleştiri

Işık Üniversitesi, İstanbul, Sosyal Bilimler Enstitüsü – Sanat Kuramı ve Eleştri Tezli

Yüksek Lisans (2012- 2014 ) - Merleau-Ponty, Sartre ve Lacan’ın Yaklaşımları Ekseninde Sanatta ‘Bakış’ (3.94)

KATILINILAN SERGİLER:

“IMOGA Atölye Sergisi”, IMOGA- İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi, Üsküdar, İstanbul (2007)

“Ustalar ve Çıraklar-1”, Işık Galerisi, Teşvikiye, İstanbul (2009)

“Ustalar ve Çıraklar-2”, Işık Galerisi, Teşvikiye, İstanbul (2010)

“33.FISAE Uluslararası Exlibris Sergisi”, Işık Galerisi, Şile, İstanbul (2011)

“33.FISAE Uluslararası Exlibris Sergisi”, Işık Galerisi, Maslak, İstanbul (2011)

“Uluslararası Sanat ve Tasarım Günleri Sergisi”, Işık Galerisi, Maslak, İstanbul (2012)

“Işık Mezunları Sergisi” Işık Galerisi, Teşvikiye, (2012)

“Işık Mezunları Sergisi” Işık Galerisi, Maslak, (2012)

“Primavera Sergisi”, Galeri FE, Çiftehavuzlar, İstanbul (2013)

“Floransa Bienali”, Floransa (2013)

“Işık Güzel Sanatlardan Kadın Sanatçılar Sergisi”, Işık Galerisi, Maslak (2014)

“Sofa Chicago 2014 - Fuarı”, Armaggan Sanat ve Tasarım Galerisi, Chicago (2014)

“Baş-lan-gıç-2 2014”, D'Art Galeri, istanbul (2014)

“Sofa Chicago 2014 Fuarında Yer Alan Eserlerden Seçki”, Armaggan Sanat ve Tasarım Galerisi, İstanbul (2014)

PROJELER:

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Olimpik Akademi Komisyonu - Komisyon Üyesi (2005- 2008)

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Olimpik Akademi Komisyonu - Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu - Başkan Yardımcısı (2008-2010)

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Olimpik Akademi Komisyonu - Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu - Afrodisias Grup Başkanlığı (2010-2011)

ÖDÜLLER:

Bodrum Cup – Ahşap yelkenli Yat Yarışı (1997-2014) Birincilik (14 yıl Tirhandiller arasında, 10 yıl Geleneksel kategorisinde )

Uluslararası Sanat ve Tasarım Yarışması, Seramik Dalında İkincilik Ödülü (2012)

33. FISAE Uluslararası Exlibris Yarışması, Sergilemeye Değer Eser (2011)